04.10.2005 :: 09:27
Njbardziej znane stroje Christiny Aguilery Z czego Christina Aguilera jest najbardziej znana? Oczywiście, oprócz cudownego głosu, jej wizytówką są awangardowe ubrania. Nie bez powodu praktycznie co roku znajduje się ona na liście najgorzej ubranych ludzi show biznesu. O to wybrane kreacje, które sprawiły, że Xtina przykuła uwagę wszystkich: Krytycy nazwali Christinę w tej sukience „rajskim ptakiem”. Zaprojektował ją Roberto Cavalli, a jej cena wynosiła 8 000 $. „Och, uwielbiam tę sukienke od Roberta Cavalli! On jest nadzwyczajny. Naprawdę kocham ten występ, ponieważ świetnie prezentował moje nowe włosy” – komentuje Xtina swoje wystąpienie na VMA ’03. O to chyba najbardziej znana jej sukienka, która w połączeniu z fryzurą w stylu blond afro, dała mieszankę niezwykle wybuchową. Komentowano to w ten sposób, iż najwidoczniej Aguilera musiała stoczyć walkę ze swoim fryzjerem... Sama Christina mówi: „Spojrzałam w lustro tego wieczoru, i pomyślałam: ‘To jest mój ulubiony strój, jaki kiedykolwiek miałam’. To było trochę szokujące dla niektórych ludzi na czerwonym dywanie, ale ja to kocham”. Tym o to strojem, zapoczątkowała modę na spódnice typu: „Czy to jeszcze pasek, czy już spódnica?”. Xtina: „To był bardzo zabawny i wygodny strój, a skrytykowanie mnie za niego, było śmieszne bo i tak potem wszyscy zaczęli nosić takie spódnice”. Sukienka zaprojektowana specjalnie dla Christiny przez amerykańskiego projektanta Jeremy’go Scott’a . Jednak sama Aguilera została bardzo skrytykowana gdyż, według stylistów bardziej przypominała wieprzową kiełbasę niż międzynarodowy symbol seksu. Sukienka zaprojektowana przez polskiego kreatora mody Arkadiusa. Christina razem z Mya. Pink i Lil’Kim do clipu „Lady Marmalade” przebrały się za damy lekkich obyczajów, co spowodowało falę oburzeń ze strony krytyków. Nawet babcia Xtiny, Delcie Fidler, była zszokowana: „Prawie umarłam, kiedy zobaczyłam ją, mającą tak mało na sobie” mówi Fidler. „Zadzwoniłam do jej mamy i powiedziałam ‘Co Christina wyprawia?’”. Niezwykle proste połączenie, tak jak stwierdzili recenzenci, „dywanowej” bluzki ze spódnico-śmieciarką... Pochlebne opinie zdobyła natomiast na rozdaniu tegorocznych nagród Grammy, gdzie Christina wystylizowana była na lata 20. Jednakże gdy odbierała ona prestiżową statuetkę, sukienka Xtiny, a właściwie jej dekolt sprawił, że organizatorzy gali zaczęli bać się, iż powtórzy się „przypadkowy incydent” z piersią Janet Jackson podczas Super Bowl. Mimo że Aguilera jest wyśmiewana w wielu gazetach za sposób, w jaki się ubiera, jest postacią niezwykle ekstrawagancką i oryginalną. Może dlatego wśród jej bliskich znajomych jest tak wielu projektantów? pomysł i opracowanie sekcji: Kamirurosu